Menu Close

Patarimai tėvams

  1. Laiku atveskite ir pasiimkite vaiką iš lopšelio-darželio. Lopšelio-darželio darbo laikas: 7:00-18:00.
  2. Apie vaiko neatvykiną (vėlavimą) į lopšelį-darželį informuokite grupės mokytojas iki 8:30.
  3. Į lopšelį-darželį atveskite tik sveikus vaikus. Vaikai nepriimami, jei turi užkrečiamųjų ligų ar kitų ūmių sveikatos sutrikimų požymių (karščiuoja, dūsta, skundžiasi skausmu, viduriuoja, vemia, turi nežinomos kilmės bėrimo elementų), taip pat turi utėlių ar glindų.
  4. Kiekvienais metais laiku atlikite vaikų profilaktinį sveikatos patikrinimą (elektroninis vaiko sveikatos pažymėjimas galioja 1 metus nuo jo užpildymo dienos).
  5. Pasiėmus vaikus iš lopšelio-darželio žaidimus tęskite už lopšelio-darželio teritorijos.
  6. Laiku apmokėkite sąskaitą už vaikų maitinimą ir ugdymo reikmių tenkinimą. Mokestis privalo būti apmokėtas iki einamojo mėnesio 25 dienos. Mokėjimą patvirtinantį dokumentą (kvitas, pavedimo kopija) pateikite grupės mokytojai.
  7. Pasirūpinkite tinkama vaiko apranga ir avalyne. Į lopšelį-darželį vaikai turi būti vedami švarūs, aprengti patogiais ir švariais drabužėliais, grupėje avėti patogią avalynę. Grupėse privaloma turėti atsarginius drabužėlius. Viršutiniai drabužėliai turi būti patogūs ir praktiški, skatinantys rengtis savarankiškai.
  8. Tėveliai atsakingi už tvarką vaiko spintelėje ir moko vaikus tvarkingai pakabinti rūbelius ryte ir prieš išeinant.
  9. Lopšelis-darželis neatsako už žaislo, atsinešto iš namų, sugadinimą ar praradimą.
  10. Privalote pasiimti savo vaiką iš lopšelio-darželio kuo skubiau po to, kai Jums buvo pranešta apie įtariamą Jūsų vaiko ligą ar susižeidimą (bet ne vėliau nei per 3 val.).
  11. Lopšelyje-darželyje draudžiama vaikams duoti medikamentus, atsinešti vaistų, vitaminų, maisto papildų. Medikamentus leidžiama duoti tik išskirtiniais gydytojo nurodytais atvejais (astma ir pan.).
  12. Vaikų išvykos už lopšelio-darželio ribų organizuojamos tik su raštišku tėvų (globėjų) sutikimu.
  13. Konfliktinius klausimus tėvai ir mokytojai turėtų spręsti korektiškai. Kilusius mokytojų ir tėvų nesutarimus rekomenduojama  išdiskutuoti iš anksto sutartu laiku ir ne vaikų akivaizdoje. Jei abi pusės neranda korektiško sutarimo – siūloma kreiptis į lopšelio-darželio administraciją.
  14. Kviečiame aktyviai dalyvauti grupės ir lopšelio-darželio gyvenime – susirinkimuose, šventėse, kituose renginiuose.
  15. Elektroniniame dienyne reguliariai sekite informaciją, kaip lopšelyje-darželyje sekasi Jūsų vaikui.
  16. Lankančių lopšelį-darželį ugdytinių tėvai vadovaujasi sutartyje numatytais šalių įsipareigojimais.

Patarimai tėvams, siekiantiems palengvinti vaiko adaptaciją darželyje

Nusiteikite patys būsimiems pasikeitimams Jūsų šeimoje, tvirtai apsispręskite, kad Jūsų vaikas lankys darželį.

Susitaikykite, kad kiekvieną dieną teks ilgesniam laikui išsiskirti su savo vaiku.

Pasitikėkite darželio ugdymo programa, dirbančiais pedagogais ir personalu.

Pabendraukite su panašaus amžiaus vaikų tėveliais, kurių vaikai sėkmingai ir greitai adaptavosi grupėje.

Įsidėmėkite, kad nuo Jūsų požiūrio į darželį priklausys ir Jūsų vaiko nusiteikimas lankyti ugdymo įstaigą.

Žinokite, kad priprasti prie bet kokių pasikeitimų reikia laiko, todėl greitų rezultatų kartais reikia palaukti.

Lydėkite vaiką į darželį tik linksmai nusiteikę.

 

Palaipsniui pradėkite iš anksto ruošti savo vaiką darželiui:

– Iš anksto aptarkite su vaiku, nuo kada jis pradės lankyti darželį siedami tai, pvz., su pasikeitimais gamtoje (kai nuo medžių nukris lapeliai, ateis ruduo ir pan.). Stebėdamas gamtos pokyčius, vaikas lengviau orientuosis, kada jis eis į darželį, domėsis, ar jau laikas.

– Palaipsniui keiskite vaiko namų režimą priartindami jį prie darželio, pvz., tuo pačiu laiku pietauti, eiti pietų pogulio ir pan.

– Prieš pradedant lankyti darželį, su vaiku trumpai apsilankykite būsimoje grupėje, susipažinkite su aplinka, pedagogais, truputį pažaiskite.

– Jei anksčiau niekada ilgesniam laikui nebuvote su vaiku išsiskyrę, pratinkite jį pabūti kurį laiką su kitu žmogumi (pvz., močiute, kaimyne, drauge ar kt.) dar prieš pradedami leisti į ugdymo įstaigą.

– Prieš palikdami vaiką ilgesniam laikui, nepamirškite su juo atsisveikinti: apkabinti, pabučiuoti, pamojuoti ar kt., būkite linksmai nusiteikę.

– Pasakykite vaikui suprantama forma, kuriam laikui jį paliekate ir kad nūtinai sugrįšite pas jį. Nuteikite, jog viskas bus gerai, kad čia jo laukia nauji draugai ir žaislai.

– Po ilgesnio išsiskyrimo džiaugsmingai pasisveikinkite su vaiku: apkabinkite, pamyluokite, pakalbinkite, drauge pasidžiaukite susitikimu. Taip vaikui parodysite, kad jį labai mylite, skubate pas jį.

 

Susikurkite Jums priimtiną ėjimo į darželį tradiciją:

– Pasiteiraukite, kokius drabužius vaikas norėtų vilkėti. Vaiko drabužiai turi būti praktiški ir patogūs, kad jis nesivaržydamas galėtų veikti, nebijotų išsitepti.

Jei ruošitės iš anksto vaiko adaptacijai darželyje ir patys būsite tam pasiruošę, kantrūs bei pasitikėsite ir atsižvelgsite į pedagogų patarimus, rekomendacijas, Jūsų vaikas jausis saugiai ir sėkmingai įveiks adaptacijos laikotarpį.

 

Skip to content